April 11, 2021 12:01
Хроника

Приведен косовски државјанин баран со потерница

Во Скопје вчера e лишен од слобода косовскиот државјанин А.Б., кој се бара по распишана национална потерница во Косово, за кривично дело „разбојништво”, сторено во  декември 2020.

Од МВР денеска информираа дека лицето е задржано во полициска станица и ќе бидат преземени мерки за негово протерување кон Косово.

Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://4anime.biz/m/xaR2) Episode Preview at 4Anime gleipnir 4anime

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 12 at WCOStream wcostream hunter x hunter