October 15, 2019 11:08
Хроника

Приведен косовец, сакал да помине граница со фалсификуван пасош

На 15.09.2019 во 15.15 часот на Граничниот премин „Богородица“, при гранични проверки, И.Н.(50) од Косово на увид приложил српска патна исправа на име Х.Е.(43) од Р.Србија. По извршена контрола било утврдено дека првата страница била фалсификувана. Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, И.Н. бил лишен од слобода и задржан за понатамошна постапка.

Нови вести

Тетовец фатен со екстази

Valentina

Едно лице под истрага за поседување оружје

Valentina

Откриени мигранти и запленети девизи, автоделови, облека и фалсификати

Valentina