March 8, 2021 12:52
Хроника

Приведен и протеран турски нарко-бос

Полицијата привела турски државјанин поради злоупотреба на престојот, по што го протера од земјава, информираше МВР во соопштение.
Неофицијално, станува збор за криминалец поврзан со трговија со дрога, за кој нашите служби имале информации, а кој при влез во земјава пријавил дека ќе престојува туристички неколку дена. Бидејќи престојот го искористил за контакти со локални криминални банди тој бил уапсен.
– На 18.01.2021 полициски службеници од Бирото за јавна безбедност го приведоа Р.С.П. (49), кој престојувал спротивно на целта за краткорочен престој. По констатираната злоупотреба на престојот, лицето е протерано од територијата на Република Северна Македонија, соопшти МВР. 

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) (https://gogoanime.be/m/dxy9) Episode 9 at website https://gogoanime.be gogoanime food wars

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam at ANIMEFLIX animeflix attack on titan