September 26, 2020 08:47
Хроника

Приведен жител на Синѓелиќ, дома му нашле пиштол и хероин

Полицијата привела скопјанец кај кого било пронајдено оруѓје и дрога, информираше МВР.

-На 15.09.2020  околу 06  часот во село Синѓелиќ- скопско од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршен е претрес во дом на С.А (32) и на уште неколку локации и при тоа пронајдено е огнено оружје „Застава“,со 9 куршуми, хероин и  една дигитална вага.

Притоа приведен е С.А.. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.