October 22, 2021 23:51
Хроника

Приведено лице фатено при кражба од црква, при што предизвикало и пожар

На 14.09.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево, при обид за тешка кражба во црква „Свети Петар и Павле” на ул.„Горно Лисиче” бил фатен и лишен од слобода Ѓ.П.(25) од Скопје. Тој бил приведен во полициска станица и со него е извршен службен разговор, при што Ѓ.П. ги појаснил делата извршени во помошните простории на црквата. Имено, истиот ден, тој со употреба на сила влегол и во капелата „Христово воскресение”, одзел пари и предизвикал пожар, кој за кусо време се изгаснал.
Во координација со Јавен обвинител, против него ќе следува кривична пријава по чл.236, чл.288 и чл.236 во врска со чл.19 од Кривичниот законик.

Website https://animeflix.nl: Watch Kobe to Watashi animeflix Episode Full mob psycho 100 animeflix

Houseki no Kuni (https://animeflv.uk/m/qoO1) Episode Full

https://animetv.cc anime tv streaming

The Hakkenden: Legend of the Dog Warriors (Dub) (https://animebee.to/m/d2yj) Episode 6

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online