January 15, 2021 04:28
Хроника

Приведено лице од Штип за доиздржување на затворска казна

Полициски службеници денеска привеле лице од Штип, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна, соопшти МВР.

– Во 13:25 часот, денеска од страна на полициски службеници од СВР Штип во населба Три чешми е приведен А.Р. (32) од Штип кој се барал со потерница од КПД Затвор Струмица за доиздржување казна затвор во траење од скоро две години, посочуваат од МВР.