June 16, 2021 05:30
Хроника

Приведено лице од Тетово, запленета дрога

Денеска (14.04.2021) во 16.15 часот од страна на полициски службеници на СВР Тетово – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје е лишен од слобода З.Х.(48) од Тетово, бидејќи кај него при извршен преглед е пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја. З.Х. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 по Кривичниот законик.

KissAnime kissanime boku no hero: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 16

AnimeTV stream anime tv: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 16 (https://animetv.cc/m/DaDg/ep-16)