June 24, 2022 09:15
Хроника

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

На 23.06.2022 во 22.00 часот на ул.„Морава” во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир го лишиле од слобода Р.Е.(22) од Скопје. Тој бил баран по потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик.
Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

danh bai doi thuong go88 go88 nemo vin GO88 - Tải Go88 Club | Game bài đổi thưởng

phần mềm dự đoán tài xỉu sunwin Game bài đổi thưởng Sunwin đẳng cấp sunwindow