October 17, 2021 18:45
Хроника

Приведено лице од скопско поради кражба на графички картички и електрична енергија

На 17.09.2021 во 19.30 часот во с.Љубин, скопско, полициски службеници од ЕВР Карпош, ЕВР Ѓорче Петров и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.А.(39) од с.Љубин.
При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени ‘битмаин’ и графички картички, кои потекнуваат од кривично дело „тешка кражба” извршена на 14.03.2021 на ул.„Петар Драганов”, а биле користени за копање биткоини. При претесот, исто така, било утврдено дека Е.А. врши и кражба на електрична енергија.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирањена случајот против него ќе бидат поднесени пријави по член 236 за „тешка кражба” и член 235 за „кражба на електрична енергија” од Кривичниот законик.

The Two Lottes Episode 1

Charlotte (Dub) (https://aniwatch.pro/m/AP4x) Episode 13

Magmel of the Sea Blue (Dub) Episode 13

Koutetsu Tenshi Kurumi Zero Episode 3

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimebe/portfolio

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view