June 27, 2019 10:49
Хроника

Приведено лице на Табановце

На 05.01.2019 година во 17,45 часот на Граничен премин Табановце, на излез од  Република Македонија,  при контрола  на К. Б. (25) од с.Долно Палчиште -Боговиње, било утврдено дека евидира на стоп-листа и е предмет на потрага. К.Б. е лишен од слобода и предаден на  СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Нови вести

Двајца повредени во судир на камион и два автомобили

Igor

Казнети над 200 возачи за брзо возење на автомобили и мотори во Скопје

Igor

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor