October 22, 2021 11:53
Хроника

Приведено лице за издржување затворска казна

На 21.09.2021 околу 15.30 часот на бул.„Партизански одреди” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – Полициска станица Карпош, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Б. А.К.(64) од Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело „измама” по член 247 од Кривичниот законик. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Website https://animeflv.uk: Watch Emma: A Victorian Romance Season Two animeflv Episode 12 dubbed anime

GoGoAnime: Grow Up With My Daughter Season 2 anime episode 18 online free at https://gogoanime.be gogoanime twitter

Website https://animetv.cc: Watch K-ON! The Movie (Dub) animetv Episode Full demon slayer anime tv

Website https://kissanime.mx: Watch Dash! Kappei kissanime Episode 50 kissanime sword art online

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100541

About: https://about.me/gogoanimelol