Хроника

Приведени 9 лица во кафуле кај Бит Пазар за време на полициски час

На 2.5.2021 во 22:20 часот во угостителски објект на ул. Отокар Кершовани полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 9 лица, бидејќи при контрола извршена во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат, било констатирано дека не се почитуваат одлуките на Владата, односно во објектот биле затекнати 9 лица.

Тие се приведени во полициска станица за понатамошно постапување, а објектот е затворен и пломбиран од страна на Државен пазарен инспекторат.

AnimeTV chia anime tv me: Watch High School DxD Episode 1

KissAnime kissanime fairy tail: I Shaved. Then I Brought a High School Girl Home. Episode 5