Uncategorized

Приведени четири лица од Скопје за шверц на стока и царинска измама 

На 25.01.2022 во 15.00 часот на ул.„69″, во близина на Железничката станица Скопје, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Џ.А.(43), А.Б.(32), Р.Р.(55) и Г.Б.(44), сите од Скопје, бидејќи кај нив била пронајдена поголема количина разновидни производи без соодветна документација. Тие биле приведени поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.278-б од Кривичниот законик за „прикривање на стоки кои се предмет на криумчарење и царинска измама”. По целосното документирање на случајот против нив ќе следи соодветен поднесок.

 

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime websites AnimeFreak Attack on Titan Final Season

AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 5

Naruto

anime websites Attack on Titan Final Season Part 2

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 12

tải go88