November 28, 2021 06:46
Хроника

Приведени четворица за давање поткуп за гласови во Скопско

На 15.10.2021 околу 19 часот на подрачјето на ПС Драчево, на место викано Аџево, биле забележани лица кои давале пари во замена за глас на претстојните локални избори односно вршеле кривично дело по член 162 од КЗ „поткуп при избори и гласање”.

Од страна на полициски службеници приведени се четири лица. Е.Б. (26), С.М. (27) Н.Б. (50) и Ј.М. (35), а кај нив пронајдени се 121000 денари и 250 евра.

Известен е јавен обвинител и по добиени судски наредби извршени се и претреси во домовите на лицата, а тие се задржани во полициска станица за понатамошна постапка.

Website https://animetv.cc: Watch Sky Wizards Academy (Dub) animetv Episode 12 1 anime tv

Website https://animeheaven.pro: Watch Kekkaishi (Dub) animeheaven Episode 52 black clover anime heaven

AnimeKisa: Broken Blade 5 (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in animes online

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Digimon Adventure tri. Chapter 4: Loss (https://twistmoe.net/m/6vxY) Episode Full