October 22, 2021 07:29
Хроника

Приведени пет лица поради напад врз полицајци на вчерашниот протест во Тетово

Тетовската полиција вчера уапсила три лица – Б.А.(31) од кичевското село Туин, Н.Б.(52) од тетовска Мала Речица и Џ.С.(33) од Вешала, затоа што се однесувале агресивно и физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија за време на вчерашниот протест во Тетово.

Од истите причини денеска се уапсени и В.А.(33) и А.Ш.(30), двајцата од Тетово.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Вчера во Тетово се одржа протест на кој се бараше одговорност поради катастрофалниот пожар во модуларната ковид-болница. Протестот ескалираше и во еден момент дојде до судир со полицијата, а СДСМ и ДУИ обвинија дека зад него стојат опозициски партии.

Yatogame-chan Kansatsu Nikki Sansatsume (https://gogoanime.be/m/2EAO) Episode 12

Watch Akame ga Kill! Recap Episode Full - Raw

Watch Yu☆Gi☆Oh! (Movie) Episode Full

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Blip: https://blip.fm/animefreakws

Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx