June 26, 2022 22:14
Хроника

Приведени петмина со марихуана за време на концерт во кафуле во Центар

Во текот на 14/15.05.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје при контрола во објект на подрачјето на Центар, во кој се одржувал музички концерт, од слобода биле лишени пет лица.

Притоа, кај Б.М.(45), А.С.(26), двајцата од Скопје и В.М.(27) од Р.Косово е пронајдена марихуана, кај Д.Н.(23) е пронајдена дробилка со марихуана, а кај М.А.(23) пронајдена е прашкаста материја.

Лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен поднесок по член 215 од Кривичниот законик.

nhà cái go88 ở đâu kéo tài xỉu go88 go88 đánh bài đổi thưởng

SUNWIN - Game bài đổi thưởng trực tuyến uy tín top 1 Sun Win sunwin trên ios sunwin hotline