December 1, 2021 01:32
Хроника

Приведени мигранти од Куба кои илегално влегле во државата, меѓу нив и малолетник

Вчера во 19.10 часот од полициски службеници од Регионалниот центар за Гранични работи Југ-Кавадарци биле приведени К.Р.Д.(26), П.С.Ј.(43), Р.В.Б.(33) и малолетник, сите од Куба.

Тие во патните исправи немале евидентирано влез во државата и изјавиле дека истиот ден илегално ја преминале границата од Република Србија кон Република Северна Македонија.

Нив им се издадени решенија за протерување на странец и забрана за влез во државата.

AnimeKisa: Senki Zesshou Symphogear GX: Senki Zesshou Shinai Symphogear anime episode 4 online free at https://animekisa.in watch anime online

AniWatch: Armageddon (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro animes online

4Anime: Protectors of Universe (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz tower of god 4anime

Watch Jewelpet Movie: Sweets Dance Princess Episode Full

Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/animefreakws