July 29, 2021 08:21
Хроника

Приведени лица барани со потерница

На 26.10.2020 околу 17.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Тетово го привеле Р.Б.(27), од долнореканско Врбјане, кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната. Полициски службеници на СВР Тетово на 26.10.2020 околу 11.40 часот го привеле 48-годишниот тетовец Х.Ф., осуден на затворска казна за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. Х.Ф. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

AnimeDao animedao dragon ball z: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 8

AnimeHeaven anime heaven org: The Quintessential Quintuplets 2 (https://animeheaven.pro/m/xpEv) Episode 12