January 25, 2022 05:20
Хроника

Приведени криумчари на мигранти кај наплатна рампа Смоквица

Кај наплатна рампа Смоквица синоќа во 21.30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и Граничен премин „Богородица” ги лишиле од слобода Ф.Д.(19), кој управувал патничко возило „опел вектра”, со штипски регистарски ознаки и 16-годишен совозач, двајцата државјани на Р.Србија, бидејќи при контрола во возилото биле пронајдени девет лица мигранти.

Како што соопштија денеска од МВР, од нив, шест биле кубански, а три индиски државјани.

– Поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело по чл.418-б од Кривичниот законик, возачот и совозачот биле приведени во полициска станица, за случајот е известен Јавен обвинител од ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција и ќе се соочат со законски превидените поднесоци, додека лицата мигранти биле спроведени во Транзитниот центар „Винојуг” Гевгелија за понатамошна постапка, стои во соопштението.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Bleach (Dub)

Attack on Titan Season 2 (Dub)

anime flix Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 6

High School DxD