August 2, 2021 20:20
Хроника

Приведени дилери од Скопје и Охрид

Денеска (12.06.2021) во рамки на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи во борбата против недозволената трговија со наркотични дроги, од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација и заедничка акција со СВР Скопје-Единица за недозволена трговија од слобода се лишени Т.Т.(32) од Скопје и А.Н.(30) од Охрид. При преглед извршен над нив, полициски службеници кај секого од нив пронашле и одзеле амфетамини.
За настанот е известен дежурен Јавен обвинител од ОЈО Скопје, а лицата се приведени во Полициска станица Кисела Вода и по комплетно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени кривични пријави за сторено кривично дело по чл. 215 од Кривичниот законик.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Warau Salesman Dai SP-banashi (https://kissanime.mx/m/jlWN) Episode 2-a

https://wcostream.cc animes online. Getter Robo: Armageddon Episode 13

https://animefreak.ws animefreaks official website. Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou Recap (Dub) Episode Full

KissAnime Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8