September 25, 2021 05:49
Хроника

Приведени две лица од Брвеница заради незаконско емитување на авторски содржини

Денеска (02.08.2021) во 13.45 часот во с.Брвеница од страна на полициски службеници од СВР Тетово се лишени од слобода С.М.(55) и Б.М.(26), и двајцата од с.Брвеница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “повреда на авторско право и сродни права”.
Имено, при претрес извршен во домот на С.М.  пронајдени се и одземени се 6 лап-топ компјутери, 7 боксови за ИП компјутери, два персонални комјутери, 31 УСБ, 3 боксови Амазон и список за клиенти.  По документирање случајот против нив ќе биде поднесен поднесок во врска со член 157 од Кривичниот законик.

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Dojoji Temple Episode Full

Watch Miss Cinterrier's Groom Episode Full

Usavich IV Episode Full

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

Hvacr: https://hvacr.vn/diendan/members/animefreakws.124980/#about