October 17, 2021 18:52
Хроника

Приведени двајца скопјани кај Демир Капија кои превезувале мигранти

На 20.09.2021 во 22.00 и 22.20 часот кај наплатна рампа „Демир Капија”, од полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово” биле приведени А.Ш.(26) и С.С.(51), двајцата од Скопје, кои управувале патнички моторни возила „бмв” и „мерцедес” со скопски регистарски ознаки и во нив превезувале шест лица – мигранти од Куба, кои илегално влегле во државата.  За настанот бил известен Јавен обвинител. Приведените биле предадени на полициски службеници од ОВР Неготино, а на лицата-мигранти им биле издадени решенија за протерување и биле спроведени до граничен премин „Табановце”.

Website https://animeheaven.pro: Watch D.I.C.E. (Dub) animeheaven Episode 40 arifureta anime heaven

Watch anime online for free at GoGoAnime attack on titan season 3 gogoanime

AniWatch: Fate/stay night: Heaven's Feel - I. Presage Flower (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime sites

TwistMoe: Napping Princess anime episode Full online free at https://twistmoe.net stream anime online

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimelol

Oag treasury: https://oag.treasury.gov.za/RMF/Lists/Framework%20Feedback/DispForm.aspx?ID=20754