January 24, 2021 13:24
Хроника

Приведени двајца крадци од Скопје, пронајдени украдени предмети

Полициски службеници од ОКР Гази Баба денеска ги приведоа В.А. (29) и С. Ш. (21) од Скопско поради извршено кривично дело тешка кражба во периодот од 20 до 27 ноември 2020 во куќа во село Идризово.

Како што соопшти денеска МВР, лицата во повеќе наврати од куќата одзеле бела техника, златен накит, телевизори, лаптоп компјутери и други предмети.

Кривичното деко е расчистено, а пронајдени и одземени се предметите кои потекнуваат од кривичното дело.

По документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО Скопје.

Assassination Classroom (Dub) Episode 22 at website https://funimationfree.com funimation persona 5

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/VE6r/ep-1) at KissAnime vinland saga kissanime