April 11, 2021 12:42
Хроника

Приведени двајца Косовци за нападот на полицискиот службеник во Ѓорче Петров

Полицијата ги привела  Б.В.(40) и И.Л.(38), двајцата од Косово како осомничени за нападот на полицискиот службеник кој се случи синоќа на кружниот тек во населба Ѓорче Петров.

Како што е соопштено, вчера во 19 часот е пронајдено возилото „голф“ од кое  е стрелано во полицискиот службеник З.Р.

Полицискиот службеник има повреди во ногата и е на лекување во Градската општа „8-ми Септември”.

По целосно документирање и расчистување на случајот полицијата најавува дека  ќе поднесе соодветна пријава.

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 22 at AnimeFreak watch anime dub

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. (https://animeflix.nl/m/0e9N) Episode 1 at website https://animeflix.nl i want to eat your pancreas animeflix