November 29, 2022 06:09
Хроника

Приведена скопјанка осудена на четири години и три месеци казна затвор

На 27.09.2022 во Скопје, полициски службеници од тим потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар ја лишиле од слобода С.Д.(26) од Скопје. Таа била осудена на казна затвор од четири години и три месеци за сторени кривични дела „тешка кражба” по член 236 и „насилство” по член 386 од Кривичниот законик, а била барана по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од скоро шест месеци.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.