January 24, 2022 20:41
Хроника

Приведена Албанка, со туѓ пасош сакала да помине граница со Србија

На 03.12.2021 во 15.00 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од државата, при пасошка контрола на Е.С.(24) од Р.Албанија било констатирано дека се послужила со туѓа патна исправа. Извршен бил претрес над неа и багажот, при што не биле пронајдени нејзините оргинални документи, а по извршена дополнителна проверка било утврдено дека лицето поседува албанска лична карта со нејзиниот вистински идентитет, на име Н.С.(31) од Р.Aлбанија. Таа била приведена и предадена на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime free AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeHeaven Attack on Titan Episode 20

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 15

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba