Македонија

Претседателот Пендаровски во официјална посета на Албанија, ќе се сретне со Мета и Рама

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Албанија.

Тоа е прва официјална посета на претседателот Пендаровски на Албанија.

Предвидено е претседателот Пендаровски да се сретне со албанскиот претседател Илир Мета, со премиерот Еди Рама и со претседателот на Парламентот, Грамоз Ручи.

Шефот на државата во Тирана ќе се обрати на Мировниот самит на Југоисточна Европа во организација на Универзалната федерација за мир.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime online ANIMEFLIX Tokyo Revengers

ANIMEFLIX Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 1

ANIMEFLIX Death Note

Naruto (Dub) Episode 213

anime sites The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

tải go88