November 30, 2021 10:31
Спорт

Претседателот на Фиорентина бара неодложни промени во фудбалскиот свет

Нешто мора да се промени во фудбалот, бидејќи клубовите станаа немоќни пред (финансиските) барања на играчите и особено на нивните менаџери, предупреди претседателот на италијанскиот прволигаш Фиорентина, Роко Комисо.

Неговиот апел доаѓа откако српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ ги одби сите понуди на Фиорентина за продолжување на договорот.

– Ние му дадовме сè, му понудивме да биде главен напаѓач, лидер на тимот, му нудиме највисок договор, а тој сега бара многу повисока плата и за мене тоа не е нормално. Никогаш досега не се сум сретнал фудбалер, кој бара намалување на плата бидејќи одиграл слабо, изјави Комисо.

Techno Police (https://animetv.cc/m/W7Ex) Episode Full

https://twistmoe.net watch anime

Website https://wcostream.cc: Watch Youkai Ninpouchou Jiraiya! wcostream Episode Full anime online

AnimeHeaven: Area 88 (Dub) anime episode 2 - 03 online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed