March 3, 2021 22:39
Македонија

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати се сретна со албанскиот амбасадор Фатос Река

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска оствари средба со Фатос Река, амбасадор на Албанија во државава.
На средбата е презентирана уставната положба на Уставниот суд неговите надлежности, но и предизвиците со кои се соочува судот во нивното остварување.
-На крајот од средбата двете страни заклучија дека одличните односи помеѓу двете држави, се отсликани и во односите помеѓу уставните судови на Република Северна Македонија и Република Албанија и нивната соработка во меѓународните асоцијации во кои членуваат и чија меѓусебна соработка се планира во иднина да биде продлабочена, стои во соопштението од Уставниот суд.
На средбата  присуствуваа и судиите Осман Кадриу и Насер Ајдари и генералниот секретар на Уставниот суд, Александар Лазов.

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 39 at website https://animeflix.nl. See more sword art online animeflix

Death Note (Dub) Episode 37 at website https://funimationfree.com. See more best anime on funimation 2020