April 15, 2021 10:44
Балкан

Претседателот на Партизан за Беливук: Се чувствував како зајак што го бркаат ловџии

Остоја Мијаиловиќ, претседателот на кошаркарскиот клуб Партизан, објаснил дека тој одбил да разговара со членовите на организираната криминална група на Вељко Беливук познат како Веља Невоља, која сега е зад решетки. Претседателот на „црно-белите“ објаснил како се чувствува кога се обиделе ови лица од бандата да стапат во контакт со него.

-Не сакав да комуницирам со тие луѓе. Тие бараа да контактираме, да имаат директна соработка. Секоја комуникација е потенцијален проблем, како и одлуката да не прифати комуникациј. Не беше познато што е потешко. Одлучив да не комуницирам и мислам дека таа одлука беше точна. Во одреден момент, еден човек се чувствува како зајак кога ловџиите го бркаат. Секогаш имате некаков страв, дали некој ќе ве пресретне, вели Мијаиловиќ.

 

Беливук и Марко Миљковиќ се осомничени за три кривични дела: тешки убиства, покрај злосторничко здружување и трговијата со дрога.

AnimeHeaven anime heaven website: Hunter x Hunter (https://animeheaven.pro/m/LDJ) Episode 148

AnimeDao animedao: Watch Naruto: Shippuden Episode 433