October 26, 2021 14:47
Свет

Претседателот на Европскиот парламент хоспитализиран поради пневмонија

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, изминатите неколку дена ги помина во болница поради пневмонија, изјави денеска неговиот портпарол.

„Претседателот на Европскиот парламент, Сасоли, беше пренесен во болница во Стразбур во средата, 15 септември. По лекарските прегледи, било утврдено дека има пневмонија и третманот почнал веднаш. Тој е во добра состојба“, изјави Куилo.

Како резултат на тоа, тој отсуствуваше минатата недела кога шефицата на ЕУ, Урсула фон дер Лаен, го одржа својот говор за состојбата на Европската Унија во парламентот – една од главните годишни ставки во политичкиот календар на блокот.

Тестовите на Ковид-19 биле негативни откако 65-годишниот Сасоли се пожалил на треска.

Watch anime online for free at ANIMEFLIX one piece animeflix

https://animekisa.in dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Kizumonogatari Part 1: Tekketsu animeheaven Episode Full animeheaven dragon ball super

4Anime: The Hakkenden: Legend of the Dog Warriors Part 2 (Dub) anime episode 7 online free at https://4anime.biz 4anime in english

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

Disqus: https://disqus.com/by/animeflixnl/