October 30, 2020 07:52
Свет

Претседателот на Гватемала позитивен на коронавирус

Претседателот на Гватемала Алехандро Џаматеи изјави денеска дека е позитивен на тестот за коронавирус.

– Тестот за коронавирус беше позитивен, изјави Џаматеи (64) за една локална радиостаница.

Претседателот на Гватемала не кажа дали има некои симптоми поврзани со вирусот.

Тој додаде дека планира да и се обрати на нацијата подоцна денеска.