Свет

Претседателот на Белорусија: Ќе и помогнеме на Русија во случај на агресија врз неа

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска изјави дека во светот расте агресијата и дека изборот се или нови договори меѓу клучните земји или војна.

Во своето обраќање во парламентот, Лукашенко рече дека Минск ќе учествува во борбени операции во случај на воена агресија врз Русија, пренесува РИА Новости.

Во последните месеци, односите меѓу Русија и Западот станаа напнати, бидејќи Вашингтон и Брисел ја обвинуваат Москва дека подготвува инвазија на Украина.

anime streaming. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 9

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Fairy Tail (Dub)

My Hero Academia Season 4 Episode 20

watch anime free Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)