Uncategorized

Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведени две лица

На 25.11.2021, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, ги лишиле од слобода И.Д.(45) и Д.Д.(45), двајцата од Охрид. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и повеќе банкноти денари и евра за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime AnimeDao Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 11

AnimeDao Komi Can’t Communicate Episode 4

watch subbed anime My Hero Academia

tải go88