June 28, 2022 01:52
Хроника

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје 

   Денеска (21.05.2022) во с.Ласкарци, скопско,  полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при МВР во координација со полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода С.Б.(34) од с.Ласкарци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени една пушка- карабин и повеќе куршуми за него  и една  ловечка пушка.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

chơi go88 trực tuyến bản hack go88 go88 play fun

sunwin bị sập tải game sunwin sunwin cho ios