June 16, 2021 15:10
Хроника

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

На 14.05.2021 на подрачјето на Гази Баба полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.И.(32) од Скопје. При претрес во неговиот дом и други простории, извршен по добиена судска наредба од Кривичен суд Скопје, биле пронајдени и одземени марихуана и вага.

Б.И. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен поднесок за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” казниво по член 215 од Кривичниот законик. 

AniWatch anime sites: My Hero Academia 5 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/ayBQ) Episode 5

GoGoAnime the daily life of the immortal king gogoanime: Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://gogoanime.be/m/EGo) Episode 25