December 9, 2021 02:09
Хроника

Претрес во Битола, пронајдени дрога и оружје

На 14.10.2021 полициски службеници од полициска станица Битола го лишиле од слобода  К.Н.(67) од Битола. При претрес на дом и други простории на ул.„Илинденска” во Битола, биле пронајдени и одземени марихуана, таблетки, две ловни пушки, пиштол и куршуми.

По документирање на случајот, по насока на Јавен обвинител, против него ќе биде поднесен поднесок поради основано сомнение за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” по член 215 и за „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”, по член 396 од Кривичниот законик.

watch anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

AnimeDao Pokémon Journeys: The Series Episode 80

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 1

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 11

anime to watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement