October 26, 2021 11:38
Македонија

Претпладне променливо облачно, попладне сончево

Времето претпладне, особено на север и на исток,  ќе биде променливо облачно. Во попладневните часови ќе преовладува сончево време. Преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, информираат од УХМР.

Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 11, а максималната ќе достигне од 14 до 24 степени.

Во Скопје, претпладне променливо облачно, а потоа облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 20 степени.

AnimeFLV: Medaka Box Abnormal (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk online anime

Website https://wcostream.cc: Watch Strike Witches (Dub) wcostream Episode 12 wcostream

Website https://animedao.nl: Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man (Dub) animedao Episode Full watch animes

Animepahe: Ringing Bell (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime

Justpaste: https://justpaste.it/88b8y

Tapas: https://tapas.io/animefreakws