October 22, 2020 18:47
Хроника

Претепан Љупчо Палевски: Лекарите се борат за неговиот живот?

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е брутално нападнат и претепан, пренесе „Нетпрес“. Тој е во критична состојба во Систина, а лекарите се борат за неговиот живот.

Неофицијално тој бил пресретнат и брутално нападнат пред својот дом на пат кон својата викендичка од непозната група на сторители.

Поврзани вести

Нови 640 заболени и 12 починати од Ковид-19 во земјава

Dragan Nikolovski

Рекордни 641 новозаразени со коронавирус, починаа 12 лица

Igor

Владата ја разреши Лидија Димова

Igor