October 21, 2021 23:06
Македонија

Прес-конференција на премиерот Заев и министерот Бесими за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за финансирање на општините за нивна поголема самостојност

Ве известуваме дека денеска, 22.09.2021 година (среда), со почеток во 12:00 часот, премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими ќе одржат прес-конференција во врска со Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за финансирање на единиците на локалната самоуправа.

Предложените измени се во насока на подобрување на фискалниот капацитет за зголемување на приходите на општините преку постепено зголемување на стапката на дотацијата од ДДВ и персоналниот данок на доход, а со цел поголема финансиска самостојност и стабилност на единиците на локалната самоуправа.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Monthly Girls' Nozaki-kun Episode 12

TwistMoe: Little Witch Academia anime episode 25 online free at https://twistmoe.net kissanime

Website https://animebee.to: Watch Tenjoubito to Akutobito Saigo no Tatakai animebee Episode Full watch anime dub

Aytoloja: http://www.aytoloja.org/jforum/user/edit/160417.page

Devpost: https://devpost.com/gogoanimebe