April 11, 2021 12:35
Македонија

Прес-конференција на Заев и Шилегов за реконструкција на Универзална сала (во живо)

– Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов за проектот за реконструкција на Универзална сала – Скопје. Град Скопје го прифати предлогот со кој ќе биде задржан досегашниот автентичен изглед на Универзалната сала, информираа од владината прес-служба.

Dragon Ball Super (https://animetv.cc/m/all) Episode 131 at website https://animetv.cc wco anime tv

Interspecies Reviewers Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more animefreak one piece