Хроника

Престрелка кај училиште во Бутел, рането едно лице

Скопјанец настрадал во престрелка меѓу две групи на улицата Хо Ши Мин, попладнево во Бутел, дознава 24 Инфо.

Како што дознаваме, на престрелката меѓу две групи и претходела брканица со автомобили низ населбата, па и околу Основното училиште „Живко Брајковски“. За среќа нема настрадано деца и други минувачи.

Во инцидентот едно лице било застрелано во нога и е пренесено во Поликлиника „Чаир“.

Повредено е уште едно лице, но не е познато дали станува збор за повреди од огнено оружје.

Од МВР потврдија дека имало инцидент и најавија повеќе детали во текот на денот.

ani watch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)

anime websites Your Lie in April

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

ani watch Mother of the Goddess’ Dormitory

tải go88