Свет

Престрелка во Ница: Полицаец уби осомничен за убиство

Млад човек, кој е осомничен дека извршил убиство на 24 декември минатата година, е убиен денеска околу пладне во престрелка во центарот на Ница.

Младиот човек бил застрелан при апсењето, а според обвинителството, куршумот бил испукан од полицаец кој учествувал во акцијата.

Најпрво беше објавено дека полицијата трага по напаѓачот, но на крајот се испостави дека „напаѓачот“ е всушност нивен човек.

Од засега неутврдени причини, полицаецот испукал најмалку еден истрел кон осомничениот, а потоа истрчал во блиската аптека да земе дефибрилатор и да го реанимира младиот човек во кој пукал.

За жал, жртвата не била спасена и била констатирана смрт околу 12.30 часот.

Полицијата го уапсила нивниот колега, а засега нема информации дека осомничениот имал оружје со себе.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Attack on Titan Season 2 (Dub)

online anime Tokyo Ghoul

anime streaming GoGoAnime Gintama

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch animes GoGoAnime Redo of Healer