June 26, 2022 05:01
Спорт

Пресврт на Астана против Манчестер јунајтед за прва победа во ЛЕ

Казахстанскиот тим Астана, го победи Манчестер јунајтед со 2:1 во дуел од групата Л во фудбалската Лига Европа.

Астана направи пресврт против помладениот состав (имаа седум играчи родени 1999 или помлади) на „црвените ѓаволи”, откако Лингард погоди во првото полувреме.

После три и пол години, Манчестер првпат загуби европски меч на кој водел со 1:0. И покрај поразот, Јунајтед остана прв во групата, но сега може да биде загрозен од АЗ Алкмар.

Во другите два меча што почнаа порано, Краснодар го победи Базел со 1:0, а Хетафе на гости го надигра Трабзонспор со 1:0.

GO88 - Tải Go88 Club | Game bài đổi thưởng link vào go88 Go88 cho Android - Tải về APK

https://tai.sunwin.gg/