Македонија

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидена и заедничка седница на двете влади

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и одржувањето на мешовитиот состанок на двете влади.

Владината делегација на Република Северна Македонија е предвидено да пристигне во попладневните часови во текот на денешниот ден, кога ќе биде свечено пречекана со церемонија со највисоки државни почести на плоштадот „Александар Невски”.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freaks tv Horimiya (Dub)

AnimeFreak One Piece (Dub) Episode 770

AnimeFreak My Hero Academia Season 3

Dragon Ball (Dub)

Komi Can’t Communicate Episode 9