August 5, 2021 02:40
Македонија

Премиерот Заев утре во посета на Софија

Премиерот Заев утре во посета на Софија

Скопје, 16 јуни 2021 (МИА) – Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателот на Владата, Никола Димитров и од министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе оствари работна посета на Софија.

Целта на посетата, како што информираат од владината прес-служба, е интензивирање на напорите за наоѓање решенија за отворените прашања и за деблокада на европската интеграција на Северна Македонија.

Премиерот и владината делегација ќе остварат работни средби со претседателот на Бугарија Румен Радев, со премиерот на Бугарија Стефан Јанев, како и со претставници на поголемите политички партии во Република Бугарија. ев/скс/

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Youkai Watch Movie 3: Soratobu Kujira to Double Sekai no Daibouken da Nyan! Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Future GPX Cyber Formula Episode 37

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. A Komaneko Christmas: The Lost Present Episode Full

KissAnime Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx