August 2, 2021 21:19
Македонија

Премиерот Заев на Самит за Западен Балкан во Виена

Премиерот Заев на Самит за Западен Балкан во Виена

Скопје, 18 јуни 2021 (МИА) – Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ќе учествува на Самитот за Западен Балкан што се одржува во Виена, соопшти владината прес-служба.

Премиерот Заев, придружуван и од вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров, ќе има и билатерална средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц, кој е иницијатор и домаќин на Самитот. сст/мч/

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Watch Super Street Fighter IV Episode Full

https://gogoanime.be re zero gogoanime. Mado King Granzort Episode 41

Watch anime online for free at AniWatch anime websites. Watch Soul Eater NOT! Episode 12

KissAnime Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1280280