June 13, 2021 17:33
Македонија

Премиерот Заев во посета на Република Турција 

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев на покана на претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе отпатува за Истанбул, каде што вечерва ќе има работна вечера со претседателот Ердоган.
Се очекува да се разговара за повеќе области од заеднички интерес, како економијата, трговијата, здравството, како и за други теми од заеднички интерес.
Премиерот Заев на работната вечера со претседателот Ердоган ќе биде придружуван од министерот за здравство Венко Филипче.

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Transformers: War For Cybertron Trilogy (Dub) Episode 6

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Bottom-Tier Character Tomozaki (Dub) (https://animeflix.nl/m/N5ze) Episode 7

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Dragon Ball GT (https://animeheaven.pro/m/apNm) Episode 64