June 26, 2022 16:09
Култура

Премиера на претставата „П А Ц И Е Н Т И”

Културно информативен центар – Скопје, Салон 19:19

11 мај 2022, 20 часот

Урнебесна комедија „ПАЦИЕНТИ”!

Режија: Ѓорѓи Ризески

Играат: Роберт Ристов, Мирјана Поповска Ристов и Радо Алексовски

Сценографија: Роберт Ристов

Автор на ликовно сценски решенија: Игор Љубовчевски Љубац

Online билети.

„ПАЦИЕНТИ” е насловот на најновата хит-комедија на ТЕАТАР Провокација.

Ова е претстава за односите во бракот, за тоа како изгледа заедничкото живеење на партнерите кои го негуваат егото наместо љубовта, во кое е присутна војната наместо спокојот. Ова се ситуации во кој ќе се препознаеме сите ние и нашите најблиски во моментите кога си дозволуваме да се разгорат оние „дебати” во кои не ги бираме зборовите и средствата, само за да излеземи во право, во кои целиме што повеќе да повредиме бидејќи се чувствуваме повредено.

Тој – хроничен алкохоличар, таа – хистерична аждаја. Не знаеш кој заради кого го сменил својот облик на битисување.

Ова е претстава која е огледало на ситуациите од нашите животи.

Режијата е на Ѓорѓи Ризески, кој е потпишан и на режијата на Хит-претставата „ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…” на ТЕАТАР ПРОВОКАЦИЈА.

ПРЕМИЕРА: СРЕДА, 11.05.2022 во КИЦ – Салон 19:19 од 20:00 Ч.

https://www.facebook.com/events/534985258157025/

ПАЦИЕНТИ прва реприза ќе се случи на 13.05.2022

https://www.facebook.com/events/2017316061771683/

 

go88 đánh lô đề go88 rút tối đa bao nhiêu tiền quy luật đánh tài xỉu go88

tải sunwin1 game bài macao sunwin hướng dẫn tại sunwin