October 22, 2021 09:26
Скопје

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе има во делови од општина Кисела Вода

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат дел од корисниците од општина Кисела Вода. Поради дефект на приклучна цевка на булевар „Борис Трајковски“ бб, без вода од 9.20 часот ќе бидат корисниците на старата мрежа од улиците „Јабланица“, „Саса“ и дел од булеварот „Борис Трајковски“.

Прекинато водоснабдување од 9.25 ќе имаат корисниците од улиците „Кавалска“, „Пржино“, „Баница“, дел од „Востаничка“ и дел од улица „Благоја Гојан“. Прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефет на затворач ф-150 на крстосницата „Востаничка“ со „Св. Наум Охридски“.

Website https://twistmoe.net: Watch Haja Kyosei G Dangaiou (Dub) twistmoe Episode 13 dubbed anime

Animepahe: Maken-ki! Secret Training anime episode 6 online free at https://animepahe.cc anime sites

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Littlegolem: https://www.littlegolem.net/jsp/info/player.jsp?plid=148249

Kissanime6 doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#